Aikataulu

SM TeijoTalot-rallissa nähtävää riittää:

Perjantaina

  • Yleisöerikoiskoe EK1 Metsämäen raviradalla oheistapahtumineen
  • Erikoiskokeet 2-3

Lauantaina

  • Lähtö Neste K Paimio
  • Erikoiskokeet 4-5
  • Tauko Neste K Paimio
  • Erikoiskokeet 6-8
  • Maalirieha Astrum-Keskus Salo

Aikataulu:

Perjantai 28.9

EK 1 – Metsämäki – 1,55 km – Comatec

Metsämäen Rallijuhla & SM TeijoTalot-rallin avauserikoiskoe

16:00 OVET AUKEAA
16:30 LAPSILLE TAIKURI LADYCRONE
17:20 ARTTU LINDEMAN
18:00 ARTTU LINDEMAN & JAAKKO PARKKALI MEET & GREET
18:30 MEET THE DRIVERS
19:01 1. AUTO STARTTAA ERIKOISKOKEELLE
20:10 ILOTULITUS
21:00 ASTE
22:00 NIKKE ANKARA
00:00 OVET SULKEUTUU

EK2 – Saukonoja – 14,70 km – Liedon Osuuspankki

19:39 auto no: 1

EK3 – Juntola – 5,27 km – Teijo-Talot

20:14 auto no: 1

YÖTAUKO

Lauantai 29.9

Lähtö Neste K Paimio

9:00 auto no: 1

EK4 – Heinässuo 1 – 24,81 km – Mad Croc

9:47 auto no: 1

EK5 – Palainen – 17,20 km – Pro-Väri

10:53 auto no: 1

Tauko Neste K Paimio

11:55 – 12:55 auto no: 1

EK6 – Pöylä – 13,40 km – Astrum Auto

13:36 auto no: 1

EK7 – Heinässuo 2 – 24,81 km – Niko Lindholm

14:30 auto no: 1

EK8 – Hämeenkylä – 5,05 km – Onnin Auto

15:41 auto no: 1

Maali – Astrum-Keskus

15:59 auto no: 1

Astrum-Keskuksen Maalirieha & SM TeijoTalot-rallin maali ja palkintojenjako

14:30 Rieha käyntiin – aika saapua paikan päälle, ethän missaa lähtöä?
14:30 Sisätiloissa suora livestream-lähetys rallin erikoiskokeilta
14:30 RC-autot kisailee – tuo mukanasi oma autosi tai testaa RC-autoa
14:45 Hanhivaaran järjestämä Hanhisralli: tikissä renkaita pyörittämällä!
16:30 Mestarit areenalla – maaliseremonia, jossa shamppanjasade kastelee eturivin katsojat
17:00 alk. Vuoden 2018 Suomenmestarit tavoitettavissa backstagelle
17:30 Juhlahumu jatkuu sisätiloissa – tervetuloa seuraamaan palkintojenjakoa sekä juhlimaan tuoreita mestareita Astrum-Keskuksen juhlasaliin!

 

Muutokset mahdollisia.